O mnie

Tadeusz Zysk

dr TADEUSZ ZYSK

(ur. 28 czerwca 1953 roku w Porębie-Kocębach) - poznański przedsiębiorca i wydawca. Od kilkudziesięciu lat czynnie związany z Poznaniem, społecznik. Absolwent socjologii i psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia ukończył z wyróżnieniem i medalem UAM Primus inter pares. Były pracownik naukowy Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, specjalizujący się w psychologii ekonomicznej oraz psychospołecznych mechanizmach sukcesów modernizacyjnych na świecie.

BIZNES I SUKCES

W 1990 roku współtworzył wydawnictwo Rebis. W 1994 roku założył firmę Zysk i Spółka Wydawnictwo. Wydawca takich autorów jak Tolkien, Martin, Fukuyama, Bloom, Scruton, Cherezińska, Grzegorczyk, Kalicińska.

UZNANIA

Przez prasę branżową uznany za jednego z najbardziej wpływowych i kreatywnych polskich wydawców. W 2014 roku wyróżniony przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI mianem Człowieka Roku oraz uznany przez tygodnik "Wprost" za 28. najbardziej wpływową osobę w Polsce. W 2015 roku przez Politykę uznany za jedną z najbardziej wpływowych osób w kulturze polskiej.

ZAINTERESOWANIA I ZAANGAŻOWANIE

Interesuje go tradycja, innowacyjność i kreatywność oraz ich psychospołeczne uwarunkowania. Od początku założenia czynnie związany z Akademickim Klubem Obywatelskim im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu.

Tadeusz Zysk przed kamerą

Człowiek kultury, człowiek biznesu i sukcesu, wierzący w rozwój i tradycje.

Tadeusz ZYSK publicznie

Tadeusz Zysk publicznie 1 Tadeusz Zysk publicznie 2 Tadeusz Zysk publicznie 3 Tadeusz Zysk publicznie 4 Tadeusz Zysk publicznie 5 Tadeusz Zysk publicznie 6 Tadeusz Zysk publicznie 7 Tadeusz Zysk publicznie 8 Tadeusz Zysk publicznie 9 Tadeusz Zysk publicznie 10

CO MÓWIĄ INNI O MNIE?

Tadeusz Dziuba

Tadeusz Dziuba

2005-2007 wojewoda wielkopolski ...

Czytaj
Jacek Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz

reporter, podróżnik, odkrywca ...

Czytaj
Janusz Kapusta

Janusz Kapusta

rysownik, malarz i scenograf ...

Czytaj
Dariusz Lipiński

Dariusz Lipiński

starszy wykładowca na Uniwersytecie ...

Czytaj
Szymon Szynkowski vel Sęk

Szymon Szynkowski vel Sęk

wiceminister Spraw Zagranicznych ...

Czytaj
Zbigniew Czerwiński

Zbigniew Czerwiński

ekspert budżetu województwa ...

Czytaj
Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski

polityk, prawnik, nauczyciel ...

Czytaj

Tadeusz ZYSK w internecie

Dołącz na Facebook'u Dołącz na Twitterze Dołącz na instagramie